Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli meslektaşımız Dr. Çağla Arukan'a yönelik yapılan saldırıyı üzüntü ile öğrendik. Sağlık çalışanlarının görevlerini güven ortamında yapabilmeleri için bu saldırıları engelleyecek toplum bilincinin artırılmasını ve caydırıcı yasal düzenlemeler ile önlemlerin alınmasını bekliyoruz.
Saldırıyı esefle kınıyor ve yaralanan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Tayfun Kirazlı
Türk KBB&BBC Derneği Başkanı