Derneğimizden Kınama Mesajı

Sağlık hizmetinin hastalarımıza ulaştırılmasında hekimlerin güven ortamında çalışması tartışılmaz bir gerekliliktir. Ancak bu hizmetin verildiği ortamlarda giderek artan şiddet görevimizi yapmayı engelleyecek boyutlara ulaşmıştır.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Kliniğinde görev yapan Doktor Ertan İskender’e yapılan saldırının acısı ve üzüntüsü içindeyiz. Sağlık çalışanlarının görevlerini güven ortamında yapabilmeleri için bu saldırıları engelleyecek toplum bilincinin artırılmasını ve caydırıcı yasal düzenlemeler ile önlemlerin hızla alınmasını bekliyoruz. 

Sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan bu insanlık dışı olayı kınıyoruz. Her türlü olumsuz şartlarda görevini yapmaya çalışan, gece gündüz demeden fedakarca mesleğini icra eden hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın sebep ne olursa olsun sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmasını kesinlikle kabul etmiyoruz.

Yaralanan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor kendisinin en kısa sürede sağlıkla aramıza dönmesini bekliyoruz.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu